دسامبر 6, 2015

روش های بررسی سئو و آنالیز بهینه سازی سایت

ارزیابی و سنجیدن اعتبار سئو سایت خیلی پراهمیت می باشد که باید پیش از پیاده سازی سایت بررسی گردد. بوسیله ابزارهایی که دز زیر معرفی می شوند شما می توانید نارسایی های کدنویسی و تخصصی سایت تان را بفهمید و درصدد حل آنها برآیید و سایت تان را با توجه به استانداردهای طراحی سایت بهینه نمایید. اگر بتوانید سایت تان را با توجه به استانداردهای طراحی سایت پیش ببرید مسلما در سئو و رنگینگ سایت شما قبل از بهینه سازی سایت شما نیز شاهد موفقیت های چشم گیری خواهید بود.

 

در این قسمت شما را با امکاناتی آشنا می کنیم که با آنها می توانید سئوی سایت تان را آزمایش و ارزیابی کنید و شاخصه های مهم سایت تان را در بهینه سازی سایت در نزد موتورهای جستجو کشف کنید و در جهت آنها برای هر چه بهتر شدن سئو اقدامات لازم را انجام دهید.

سایت های بررسی و ارزیابی سئو سایت

W3C markup validation service

این ابزار اعتبار سایت شما را از نگاه کدنویسی صفحه می سنجد و آن را در ارتباط با استانداردهایHTML, XHTML, SMIL, MathML, و غیره بررسی می کند و میزان مطابقت سایت شما را با آنها نشان می دهد.

WebAIM Wave

این امکان به منظور ارزیابی و تطبیق سایت شما با استانداردهایی است که به نحو دیداری طراحی گشته و المان های مسئله دار را بر روی صفحه های سایت شما علامت گذاری می کند.

Feed Validation Service

این ابزار شامل نرم افزاری است که فایل های آر اس اس سایت شما را بررسی و ارزیابی می کند. فایل های آر اس اس به منظور خواندن داده ها به وسیله سایر سایت ها از سایت شما بوجود می آیند.

Functional Accessibility Evaluator

این امکان صفحه سایت شما را از منظر نوع و چگونگی کارآیی ارزیابی و بررسی می کند.

Browsershots

اگر می خواهید بدانید که سایت شما در نزد سایر مرورگرهای موجود به چه نحوی دیده می شود می توانید از این ابزار بسیار مفید استفاده کنید.

Pingdom Tools

اگر می خواهید بدانید وضعیت سرعت بارگذاری سایت شما در چه وضعی است می توانید از این ابزار بهره بگیرید و سرعت بازگذاری قسمت های گوناگون سایت تان را با آن ارزیابی و بررسی کنید.

Links Validator

این امکان برای ارزیابی لینک های موجود در صفحه بسیار مفید است. لینک های که در صفحه سایت شما باز نمی شوند به سایت تان آسیب می رسانند بنابراین آنها را شناسایی کنید و از بین ببرید.

MAJESTIC SEO

این سایت حاوی یک ابزار رایگان قدرتمند سئو است که برای تجریه و تحلیل بک لینک های موجود در سایت شما خیلی خوب است. موتور جستجوی این سایت لیستی از همه دامین های ارجاع داده شده و بک لینک های خارجی را به شما می دهد. این لیست به شما کمک می کند تا تعداد بک لینک ها را برای سایت تان معین کنید و همینطور تغییرات آنها را با گذشت زمان بفهمید.

SEO Site Checkup

با این سایت می توانید همه مولفه های سایت تان مثل آمار صفحات، داده های سایت، متا تگ ها، کی ورد ها، عنوان سایت، هدینگ های H1، H2 و …، سایت مپ، حجم صفحه اصلی و سایر صفحات، آنالیزهای گوگل و رتبه گوگل و الکسا، تست سرعت، کش، لودینگ، جی کوئری و …، امنیت سرور وب سایت و خیلی از مولفه های مهم سایت تان را در اختیار داشته باشید و بر آنها نظارت کنید. از دیگر قابلیت های این سایت، گزارش دادن و ذخیره آن به حالت PDF و فرستادن به ایمیل تان است که کاملا رایگان است. این سایت با سایت های ایرانی سازگارتر است.

ahrefs

این سایت هم می تواند سرویس های حرفه ای را درباره لینک ها، بک لینک ها، ارجاع ها و صفحه های برتر و همه خروجی و ورودی های قبلی و کنونی سایت تان را برایتان قابل مشاهده کند. در قسمت گزارش ها نیز می توانید گزارش کاملی از سئوی سایت تان را ببینید. عضویت در این سایت رایگان است.

SEO Workers

این سایت امکان آنالیز قدرتمند را برای شما مهیا می کند و کمک می کند تا همه پتانسیل های رتبه بندی صفحه های سایت تان را تجزیه و تحلیل کنید و میزان تاثیرگذاری آنها را بدانید. این سایت هم تایتل های شما و هم تگ های توصیفی و کلمه های کلیدی شما را تجزیه و تحلیل می کند و همچنین سفارش های را در جهت بهبود سایت تان برای تان می دهد.

GSite Crawler

این سایت رایگان به شما کمک می کند تا با ویندوز فایل های نقشه سایت تان را در گوگل به وجود بیاورید. همچنین صفحه های سایت شما را ایندکس گذاری می کند.

Yellowpipe Lynx Viewer Tool

با این سایت می توانید نحوه دیده شدن سایت تان را از نگاه ربات های موتورهای جستجوی ببینید. در واقع صفحه های سایت تان را در Lynx که مرورگر وب متنی است قابل مشاهده می کند. همچنین می توانید بدانید که کدام صفحه تان به صورت صفحه خراب دیده می شود. قابلیت دانلود نسخه این ابزار نیز وجود دارد.

 

Open Site Explorer

این سایت توسط SEOMoz منتشر شده و سیگنال های روی صفحه های سایت شما مثل تگ های HTML، لینک های دور دست و منبع مربوط به آنها را با امکانات دیگر در اختیارتان می گذارد. امکانات این سایت شبیه ابزار webmaster Tools گوگل کار می کنند. نسخه پرمیوم این ابزار را امکانات زیادی را در اختیار می گذارد اما می توان از نسخه Trail آن نیز به صورت رایگان کمک گرفت.

Xenu Linksleuth

این سایت مشکلاتی که بر روی سایت شما ایجاد شده را بازگو می کند. مثلا اگر لینک های شما دچار مشکل باشند آنها را کنترل کرده و به شما گزارش می دهد مطلب هاب کپب شده سایت شما را تجزیه و تحلیل می کند، تایتل ها و توصیف تگ ها و متاتگ ها و غیره را در گزارشی ارائه می دهد. همچنین زمان لود سایت تان را می گوید. اما امکان خوبی که در این سایت وجود دارد عبارت است از قابلیت شناسایی همه صفحه هایی که به یک صفحه اشاره دارند. استفاده از این توانایی هنگامی سودمند است بخواهید همه لینک هایی که به یک صفحه حذف شده داده شده اند را شناسایی کنید.

 

Link Diagnosis

این سایت بک لینک ها و anchorهای سایت شما را کنترل می کند. شما با این امکان قادر هستید  Firefox Extension را دانلود کنید و با آن امکانات سودمند دیگری برای شما فعال می شود.