سئو سایت با سئو کندو، چگونه طراحی سایت خود را به رتبه نخست گوگل برسانیم

پیش از پرداختن به بحث اصلی درباره سئو سایت لازم است نکته هایی را به عنوان مقدمه خدمت کاربران عزیز عرض کنیم توجه و رعایت این نکته ها می تواند در همان قدم های اولی سئو سایت تاثیر زیادی بر روی بهینه سازی سایت در نزد موتورهای جستجو به خصوص در نزد گوگل داشته باشد.
مطلبی را کپی نکنید. اولین نکته اینکه به هیچ نحوی از مطالب سایت های دیگر برای تولید محتوا در سایت خود کپی برداری نکنید. اگر مطلبی را در سایتی دیگر برای سایت خود مفید می دانید، سعی کنید در زیر مطلب منبع آن را نیز بیان کنید، این کار رتبه سایت شما را همتراز با آن سایت بالا می برد.

توجه داشته باشید که گوگل موتوری هوشمند است و بیش از هر چیزی مطالب کپی شده را تشخیص می دهد و بعد از مدتی طراحی سایت شما را به رتبه های پایین تر پنالتی می کند. که در صورت اتفاق افتادن این کار بالا آمدن دوباره طراحی سایت شما سخت تر خواهد بود.

مقالات را ویرایش نکنید. از ادیت و لود دوباره مقالات سایت های دیگر در طراحی سایت خودتان پرهیز کنید. به این دلیل که Google این نکته را نیز تشخیص خواهد داد و اگر منبعی برای مطلب ادیت شده نیامده باشد باز رتبه سایت شما تنزل خواهد کرد.

رتبه صفحه طراحی سایت شما در نزد گوگل اثر زیادی در تجارت شما خواهد داشت با توجه به اینکه تمام تلاش شما بر این است که رتبه صفحه سایت خودتان را در گوگل بهینه سازی کنید به موازات آن کسب و کار شما نیز رونق خواهد گرفت. در ادامه نکته های را زیر این موضوع برای تان برمی شمریم تا با رعایت آنها سایت شما نتیجه مورد قبولی را در رنکینگ موتورهای جستجو و گوگل به دست بیاورد با ما همراه باشید.

رعایت اصل ها و قاعده های سئو سایت در کدنویسی طراحی سایت

برای آنکه طراحی سایت تان در گوگل رنکینگ خوبی به دست آورد باید اصل هایی را در جهت سئو سایت رعایت کنید. در ذیل چندین اصل مهم را یادآوری می کنیم.

کدنویسی HTML طراحی سایت باید براساس برچسبDIV اجرا گردد و از برچسب TABLE به منظور صفحه بندی بهره گرفته نشود. برچسب TABLE تنها باید زمانی به کار رود که می خواهیم اطلاعات جدولی در سایت داشته باشیم.

نشانی دادن صفحه ها باید برای گوگل سئو شوند به این نحو که نشانی دادن هر دسته و گروهی در یک فایل گنجانده می شود و اسم صفحه ها بر پایه سرنویس صفحه در آن ها قرار می گیرد. به کارگیری اسم صفحه فارسی اثر خوبی در شناخته شدن صفحه های طراحی سایت در گوگل دارد.

کد نویسی طراحی سایت باید مطابق با w3c نوشته شود و بعد از پایان یافتن طراحی سایت باید سایت در W3c Validator ارزیابی شود و اشتباهات سایت را مرتفع کنند. در حالتی که اشتباهات طراحی سایت برطرف شود این طراحی سایت پیام خوبی را به شما خبر خواهد داد.

این سایت صفحه های طراحی سایت را به طور تفکیک شده می سنجد و ارزیابی می کند پس کار آزمایش باید بر روی یک به یک صفحه های طراحی سایت اجرا شود.

در نظر داشتن عنوانی برای صفحه های طراحی سایت و به کارگیری از برچسب های H1,H2,H3 و ..

به همراه مراعات کردن اصل های سئو سایت در جهت بالا بردن رتبه صفحه طراحی سایت، باید اصل هایی قوی تر و حرفه ای تر را نیز در نظر داشته باشید و رفته رفته آنها را نیز به کار بگیرید. در ادامه سعی می کنیم به گوشه ای از این اصل های حرفه ای سئو سایت اشاره ای بکنیم.

ساخت نسخه موبایل طراحی سایت یا رسپانسیو کردن طراحی سایت اثر خیلی زیادی بر روی رتبه صفحه سایت شما در نزد گوگل خواهد گذاشت، به این دلیل که بازدیدکنندگان در زمان حاضر بیشتر از هر وسیله ای از تلفن همراه و یا تبلیت باری استفاده از وب و سرچ آن بهره می گیرند و به تبع آن نشان دادن اصولی با سایز هماهنگ تلفن های همراه و تبلیت ها سبب خواهد شد بازدیدکننده ها با وسایل تلفن همراه هوشمند و تبلت به راحتی و در کمترین زمان ممکن به طراحی سایت شما دسترسی داشته باشند و به موازات آن آمار بازدید سایت شما افزایش یابد و با بالا رفتن آمار بازدید رتبه صفحه طراحی سایت شما نیز بهینه تر شود.

به کارگیری از اسنیپت ها سبب خواهد شد سایت شما در نزد گوگل خواناتر دیده شود. در حالتی که از rich snippets و structured data بهره می گیرید می توانید آن را در Google Structured Data Testing ToolGoogle Help ارزیابی کنید و بسنجید، تنها لازم است نشانی اینترنتی صفحه دلخواه تان را به این سایت بدهید تا اسنیپت های استفاده شده در این صفحه را به شما قابل مشاهده نماید.

انتخاب عنوان درست برای رتبه صفحه سایت

تایتل و سرنویس صفحه که در بالای مرورگر مشاهده می شود اصلی ترین قسمتی است که گوگل و سایر موتورها بوسیله آن متوجه زمینه کاری و فعالیتی صفحه شما می گردند. به منظور اینکه مناسب ترین تایتل و عنوان را برای صفحه های طراحی سایت تان انتخاب کنید به موارد زیر دقت کنید.

۱ . تایتل صفحه را به منظور زمینه فعالیت سایت تان طراحی نمایید و نه به منظور گوگل یا سایر موتورها. عنوان باید برای بازدیدکننده جذاب و گیرا و گویا باشد.

۲ . از واژه کلیدی تا می توانید فقط یک مرتبه در عنوان بهره بگیرید.

۳ . از واژه های کلیدی بیش از اندازه بهره نگیرید و تلاش کنید هر صفحه و مقاله تان بر روی یک واژه کلیدی فوکوس داشته باشد.

در پایان عنوان اسم برند تجاری خودتان را بنویسید

ضرورتی نیست معانی دیگر را سرنویس بنویسید همین که مترادف ها یا معانی دیگر واژه های کلیدی خود را درون محتوای متن خود بیاورید کفایت می کند.

اصلی ترین صفحه طراحی سایت صفحه نخست سایت است. در گزینش واژه کلیدی صفحه نخست توجه کافی به خرج بدهید و در اول و آخر محتوا، اسم برند تجاری خود را که سایر واژه های کلیدی سایت شما را نیز شامل می شود را به کار بگیرید.

واژه های کلیدی مربوط به طراحی سایت خودتان را پیدا کنید

ادامه دارد….

نکته‌های مهم در طراحی سایت برای بهبود سئو سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *